WarWalk no.1Report z mého prvního WarWalku.

Dnes jsem měl radost, že jsem na Linuxu rozchodil interní Wi-Fi adaptér (Broadcom) u svého laptopu, který má mnohem lepší anténu, než D-Link AirPlus Xtreme G (TM) – tj. DWL-G650 (pcmcia), který jsem používal doposud (a který má na druhou stranu mnohem vychytanější a rychlejší chipset, s “madwifi” (multiband driverem) dokáže dokonce vytvořit několik virtuálních “síťovek” a dělat několik věcí najednou, také má lepší podporu pro věci jako AirCrack-ng – resp. Aireplay-ng – pro injekci paketů).

harvie-ntb:/home/harvie# lspci | grep -i broa
00:0b.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)

Po proskenování celého bytu s lepší anténou jsem se rozhodl jít na WarWalk.

Spustil jsem tedy SWScanner (Ano sem línej si konečně nakonfigurovat Kismet). Strčil do uší sluchátka (nojo příště zkusim použít GPSku). Dal jsem notebook do batohu (nacpal jsem tam ještě plastovou krabici, která měla zabránit tomu, aby se laptop úplně přehříval), stoupl si ke dveřím, vytrhl napájecí kabel a běžel ;D Běžně rychlou chůzí jsem obešel zhruba vše, co považuji za nejbližší okolí svého domu.

Za celou cestu jsem v různě pravidelných intervalech slyšel pípání oznamující zachycení nové sítě. Když už jsem si říkal, že v dané lokalitě asi nebydlí nikdo s podobným technickým vybavením a že žiji mezi úplnými vidláky (;D), přesně v tu chvíli pípla nová síť.


(Mapa WarWalku 01)

Celkem jsem na své war-procházce pochytil:
- 93 sítí
z toho:
- 25 no WEP
- ~11 Pravděpodobně defaultní SSID
- 9 Skryté SSID
- ~4 komerční AP
- ~2 CZFree/Jinonice AP (xsomik & anto)
Celý dump z SWSka naleznete na adrese http://warxing.harvie.ath.cx/
(Napište mi, jestli se tam vidíte ;)

Tady je vidět, že jsem k napáječi doběhl poměrně na poslední chvíli (protože mám Acera s nechutnym ACPI a půlhodinovou baterkou):
harvie-ntb:/home/harvie# cat /proc/acpi/thermal_zone/THRM/temperature
temperature: 47 C
harvie-ntb:/home/harvie# cat /proc/acpi/battery/BAT1/state
present: yes
capacity state: ok
charging state: charging
present rate: 64451 mA
remaining capacity: 16 mAh
present voltage: 2 mV

Co říci závěrem? Nadpoloviční většina všech domácích sítí je relativně bezpečná, bohužel u některých to zrovna neplatí (a to mluvím i o těch komerčních – placených – tj. Wi-Fi ISPs…). Na druhou stranu bych se na internet v případě nouze určitě dostal (horší je to s elektřinou).
Příště asi použiji GPS a nebo si zkusím WarChalking ;D…
Líbí se vám článek? Chcete se o něj podělit? Přidejte ho! (volba topclanky.cz nevyžaduje registraci)

4 Responses to “WarWalk no.1”

 1. braggart Says:

  Bohužel jsem nikde nenašel kontakt, tak touto cestou… Prosím opravit odkaz vedoucí na idioti.cz na formu s www, tedy http://www.idioti.cz. Text odkazu může zůstat. Díky.

 2. Harvie Says:

  Děkuji. Linky jsou opravené. Kontakt bude časem… ;D

 3. Bill.jr Says:

  Nakonfigurovat kismet je brnkačka! Pět minut :-) Jen tam napíše brcm43xx a funguješ. A vyhraješ si s tim daleko víc. Někde bych ho možná i našel uloženej :) Kdyžtak si řekni. Jinak jsem zkoušel jak interní kartu tak pcmci s hacknutym externim konektorem a malinkatym všesměrem (fajn třeba na auto).

  Jinak najdeš sítí vždycky mnoho, ale mě osobně se nikdy nepodařilo se někam protlačit ani skrz mac filter – a že bych to snad měl umět když takovou podobnou síť stavim :) Poměrně dobrá legrace je ten dump z kismetu otevřít ve Wiresharku a počíst si. Semtam nějaká ICQ zprávička, POP3 login a tak :) Nejkuriznější co sem kdy chytnul byl eDonkey paket, kterej obsahoval požadavek na stažení nějakýho zooporna :D

 4. Harvie Says:

  Bill.jr lol kaviar nevedu ;D
  ta haxnuta antena me zajima, mas taky tu stejnou d-link/atherosku?

Leave a Reply