HH – Hollyweed HentaiHollywood se pouští do remakování “undergroundového” anime. Bohužel jde o hrané remaky, které s původními Japonskými mangy nemají nic společného… A pro ty co nechápounadpis.

Dnes jsem viděl remake Speed Racera, byla to velmi zajímavá podívaná, protože SR je zřejmě anime, které patří spíš do stejné rodiny jako Pokémoni. Podle trailerů a ukázek z původního seriálu jsem zjistil, že se autoři kterými jsou Wachowski bros. (Matrix) si dali záležet na tom, aby se každý detail (včetně některých obličejů) co nejvíce podobal originálu.

To vše bylo okořeněno tak akčním střihem, že bych vám rozhodně film nedoporučoval, pokud máte jen slabou epilepsii a i ostatní by si měli vzít s sebou alespoň kapky do očí. Blikající sekvence krátkých záběrů a výbuchů mohou u tohoto více než dvouhodinového díla znepříjemnit zážitek, nebo způsobit lehkou bolest hlavy a zároveň by asi znemožnili čtení titulků (naštěstí byl k dispozici jenom dabing). Aby toho nebylo málo, tak všechny ty “skoromatrixové” scény jsou provedeny v tak pestrých barvách (celý film je točen před greenscreenem a naanimován na počítači), že jsme v kině začali přemýšlet o tom, zda bratři Wachowští nenalezli poslední dobou zálibu v halucinogenních látkách (což se potvrdilo závěrečnou spirálou ;) .

Na druhou stranu se autorům místy podařilo o dokonalé spojení hraného filmu a anime (i když některé prvky bych kategorizoval spíš jako EuroAmerický komix) a dovedu si představit, že by se jim určitě podařilo udělat přesvědčivou hranou verzi zmíněných Pokémonů. Akční scény byly dobré a u filmu jsem se i smál (i když nevím jestli to byl záměr autorů, stejně jsem se musel smát), také tam člověk narazí na nějakou dobrou hlášku (“Dneska ty ninjové za nic nestojej…”) a i ty přehnaně syté barvy mohou působit esteticky… Pokud by některé efekty z filmu byly použity třeba v sin city (nebo obráceně), vznikl by skutečný pohyblivý komix.

Doufám, že se nebudou pokoušet o těžší anime s hlubším významem, jako třeba spielberg*ův hollywoodský (asi) chystaný hraný 3D remake na Ghost in the Shell nebude také vypadat jako omalovánky bez posledního kousku Cybo’punkových ideálů… Problém je v tom, že i když by se v Hollywoodu náhodou pochopilo o čem ten film je, tak se to nepochopí v kině, protože bude film chodit na lidi a ne lidi na film. ;(

Drb na závěr: jeden z bratrů Wachowských se údajně nechal předělat na sestru Wachowskou…
Líbí se vám článek? Chcete se o něj podělit? Přidejte ho! (volba topclanky.cz nevyžaduje registraci)

2 Responses to “HH – Hollyweed Hentai”

  1. Bagr007 Says:

    Jo jo. Dneska jsem na Speed Racerovi také byl v kině (neseděli jsme náhodou ve stejným sálu :-) a s těmi halucinogenními látkami se nedá nesouhlasit. Skoro bych se odvážil tvrdit, že Wachowští veškeré peníze co urvali na trilogii Matrix narvali do nákupu drog, alkoholu a jiných opiátů. Dokonce toho měli tolik, že zásobili celý štáb včetně některých herců (ano narážím především na tu opici :-)

  2. Harvie Says:

    Bagr007: jj opice byla dobra, hlavne na pozadi titulků… Furt nevim jestli byla taky umělá, nebo tak dobře vycvičená…

    S těma drogama musim nesouhlasit. Páč za ty peníze si Larry koupil nový nářadí: http://filmpub.centrum.cz/a...
    muhaha

Leave a Reply