Madonna – dobrý člověkPsal jsem zajímavý článek o předsudcích, nacionalismu a tak… ale bohužel jsem o něj svojí hloupostí přišel. Napíšu tedy aspoň o tom, co mne motivovalo ho napsat. ;D

Ano. Řeč bude o rozporuplné hollywoodské zpěvačce.
Včera (z hlediska mého spánkového režimu ještě pořád “dnes”) jsem na “dvojce” shlédl dvouhodinový dokument “Madonna: Svěřím ti tajemství”. Před tím jsem myslel, že je to jen další vybotoxovaná hollywoodská ex-hvězda, která se snaží nevyhasnout. Tento film ve mne ale nechal opravdu hluboké dojmy. Ne, že by se pro mne stala Madonnina hudba, nebo libůstky z jejího osobního i uměleckého života nějak bližšími, ale byl jsem donucen si oslechnout o čem zpívá a zamyslet se nad tím. Také více či méně hrané záběry z jejího (skoro) osobního života celebrity mi ukázaly, že Madonna je dobrý člověk a velká osobnost, které patří můj obdiv. A jsem velmi rád, že jsem televizi nevypnul i když slovo Madonna by mě k tomu asi předtím vedlo. Ne. Opravdu to není ta star, co dělá rádobyumění jenom pro peníze. Samozřejmě – každý se musí nějak živit, ale myslím že Madonna bere svojí hudbu tak trochu jinak (i když to stejně asi neznamená, že bych si její hudbu dobrovolně pustil k odpočinku, etc…). Cítím, že v první řadě opravdu chce lidem něco říci. Chce zlepšit svět, který s námi sdílí.

Není to ani jejím příběhem, který začíná na malé farmě, ani ničím podobně dojemným. Poutavý příběh si v sobě a kolem sebe totiž nese každý člověk, protože každý člověk je poutavý, unikátní a skvělý. To ale není nic, co by ho mělo stavět nad ostatní. Minulost není podstatná, budoucnost také příliš ne. Důležitá je současnost a současné činy.

Pokud jste neviděli dokument, tady máte alespoň její verzi songu Imagine (původně John Lennon):

Stále mám v sobě různé předsudky, stejně jako jsem měl předsudky vůči tomu jak Madonna vypadá, nebo jak zní její hudba a jak je populární. A odstranění každého takového předsudku je vždy doprovázeno sladkým pocitem poznání, sebeobohacení, porozumění a otevření se novému.
Líbí se vám článek? Chcete se o něj podělit? Přidejte ho! (volba topclanky.cz nevyžaduje registraci)

Leave a Reply