FAQ

F*cking Absurd Questions

Otázky na něž vám odpoví jenom každej básník opilec génius idiot.

- Co bylo dřív? Matrix nebo kuře?

4 Responses to “FAQ”

 1. Petr Pelc Says:

  Dobrý den.
  Nevím jestli jsem na správném místě, ale měl bych dotaz na některé funkce desky ARDUINO. Potřebuji totiž, aby po sepnutí nějakého vnějšího spínače (příkladně č.1) byl v PC spuštěn hudební (zvukový) soubor ve formátu MP3 č.1 a při sepnutí dalšího spínače (příkladně č.2) došlo k odstartování hudebního souboru č.2 a tak dále – minimálně potřebuji alespoň 6 souborů. Hledal jsem všemožně v programovacích možnostech, ale tuto funkci jsem nikde nenašel. Jen blikání LED diod nebo spouštění krokových motorků. Proto se ptám, zda jde pomocí ARDUINA toto provést (případně mi prosím poraďte jak to zhotovit, třeba i jiným způsobem).
  Děkuji mnohokrát za odpověď.

 2. Slamak Says:
 3. Harvie Says:

  Petr: Jsou v zásadě 2 jednoduché možnosti. Buď k arduinu připojíš optocoupler (něco jako relé) a tím budeš spínat ovládání normálního mp3 přehrávače na baterky nebo pošleš z arduina přes sériový port (USB co má arduino emuluje sériový port přes který lze do počítače posílat text a jiná data) nějakou zprávu a v počítači jí přečteš a na základě toho zareaguješ. Počítám, že ti asi jde o nějké umění/instalaci a že je pro tebe důležitější aby to fungovalo, než abys přesně věděl jak to funguje. Proto tě tedy odkážu na http://firmata.org/ firmata je firmware do arduina, který dělá přesně to co ty potřebuješ – umožní ti pracovat se všemy vstupy a výstupy arduina přímo z PC a jak ho jednou nahraješ do arduina, už nemusíš kód v arduinu řešit a řešíš jenom programy v PC, existují k tomu různé programy, co ti umožní spojit arduino třeba s PureData (mezi umělci oblíbený program, který dokáže propojit dohromady všechno možný a ještě generovat nějaký zvuky, atd…) tuším, že rduino s firmata se taky dá používat jako MIDI controller s nějakým dalším podpůrným programem v PC…

 4. Petr Pelc Says:

  Dobrý den.
  Potřeboval bych poradit s jedním projektem = autonomní robotický objekt, který má vyhledávat volný prostor. Zatím se chová nepřevídatelně. V této fázi se jen ptám, zda jste ochoten mi poskytnout trochu svých znalostí (je to pro mne velmi důležité), nebo jestli máte málo času, což samozřejmě pochopím. Raději bych však komunikoval alespoň přes mail, protože touto formou je to hrozně zdlouhavé.
  Děkuji předem za pochopení a zdravím.
  Petr Pelc, mail: petr@volny.cz

Leave a Reply